Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00
System InsERT GT ewidencjonuje następujące rodzaje plików JPK:

JPK_VAT - Ewidencje zakupu i sprzedaży VAT
JPK_FA - Faktury VAT
JPK_MAG - Magazyn
JPK_KR - Księgi rachunkowe
JPK_WB - Wyciąg bankowy
JPK_PKPIR - Podatkowa księga przychodów i rozchodów
JPK_EWP - Ewidencja przychodów

Przygotowanie plików JPK związane jest z następującymi sytuacjami:

1. Obowiązkowe, comiesięczne wysyłanie danych z ewidencji VAT w plikach w formacie JPK_VAT, które obejmuje firmy duże, małe i średnie (mikroprzedsiębiorcy będą mieli ten obowiązek od 2018 r.). W programie do obsługi tego scenariusza jest przeznaczony moduł e-Sprawozdawczość JPK_VAT).

2. Kontrole skarbowe, którym może być poddany podatnik, a które mogą obejmować dane nie tylko z zakresu ewidencji VAT, ale znacznie szersze (np. faktury, magazyn, księgi handlowe, wyciągi bankowe i wiele innych). Z sytuacją tą mogą być związane wszystkie rodzaje plików. W programie do obsługi tego scenariusza jest przeznaczony moduł e-Kontrole podatkowe. Można w nim generować pliki za dowolne (np. kilkumiesięczne) okresy. Na podstawie doniesień medialnych do tej pory kontrole US z nakazem dostarczenia JPK były stosunkowo rzadkie.

Oczywiście nie w każdym programie da się wygenerować każdy rodzaj pliku. Moduł e-Kontrole podatkowe generuje następujące rodzaje plików w zależności od programów:

Subiekt GT: JPK_FA; JPK_MAG; JPK_WB;
Rachmistrz GT: JPK_VAT; JPK_PKPIR; JPK_EWP;
Rewizor GT: JPK_VAT; JPK_KR; JPK_WB;
Gestor GT i Gratyfikant GT: nie generują JPK.


Witryna stworzona na platformie